• Szkoła Podstawowa w Pruszczu

Poniedziałek 28.05.2018

Uczestniczymy w Projekcie:

Wiadomości

•    W dniach 14-16 maja bieżącego roku z samego rana gwarno zrobiło się na parkingu szkolnym. To najstarsi uczniowie naszej szkoły wyjechali na wycieczkę do Krakowa, Wieliczki i Oświęcimia. Wyjazd tak zaplanowano by uczestnicy mogli dowiedzieć się i zobaczyć jak najwięcej. Najpierw odwiedziliśmy taras widokowy Kopalni Węgla Brunatnego w Bełchatowie. Następnie pojechaliśmy do Kopalni Soli Kamiennej w Wieliczce. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem ilości soli  pozostałej po morzu, które przykrywało obszar Polski. Nocowaliśmy w hostelu w samym centrum Krakowa. Następny dzień przeznaczony był na zwiedzanie niegdysiejszej stolicy Polski. Od Barbakanu, przez Sukiennice, Uniwersytet Jagielloński, Wawel,  Kościół Mariacki po Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach – tyle ważnych miejsc udało nam się zobaczyć. Dzień trzeci to zwieńczenie naszego wyjazdu – Ojcowski Park Narodowy, Jaskinia Łokietka, Zamek w Pieskowej Skale oraz Maczuga Herkulesa. Na koniec jednak nastrój zmienił się na bardzo poważny – to był odpowiedni moment na to by odwiedzić Muzeum w Oświęcimiu i Brzezince. Emocje nie do opisania, tylko do przeżycia. Każdy Polak powinien być w tym miejscu, aby  zobaczyć miejsce kaźni tylu tysięcy niewinnych ludzi.

• Konkurs kulturoznawczy! - Obrazek 1         W dniu 27 kwietnia b.r. w naszej szkole odbył się    konkurs kulturoznawczy krajów anglo-  i niemieckojęzycznych: Zjednoczonego Królestwa Wysp Brytyjskich, Stanów Zjednoczonych,   Niemiec  i Austrii.

Wzięło w nim Konkurs kulturoznawczy! - Obrazek 2udział dwanaście 3 osobowych zespołów reprezentujących klasy VI SP- II G.
    W I części konkursu uczestnicy zaprezentowali prace projektowe  dotyczące wylosowanej postaci, między innymi  Alberta Einsteina, Baracka Obamy, Królowej Elżbiety II,  Daniela Swarowskiego, Iana Fleminga, Abrahama Lincolna.
    W kolejnej części przedstawiciele poszczególnych zespołów losowali pytania dotyczące szeroko rozumianej kultury danych krajów. Uczniowie wykazali się bardzo bogata wiedzą, a rywalizacja między zespołami była tak wyrównana, że ostatecznie jury postanowiło przydzielić równorzędne nagrody trzem zespołom. Oto ich skład:
    Zuzanna Baumgart
    Izabela Dorosz
    Natalia Redzimska

Justyna Lamparska
    Katarzyna Rogowska
    Jakub Zieliński

Klaudia Szuścicka
    Agnieszka Pawluszak
    Jan Zieliński

Zwycięzcom, jak i pozostałym uczestnikom, serdecznie gratulujemy. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem Waszej wiedzy i zaangażowania!!!!
           Zdjęcia w Fotogalerii..              Nauczyciele języków obcych

• Trwa rekrutacja do oddziałów przedszkolnych i klasy I na rok szkolny 2018/2019
     Termin zapisów:

Uwaga Rodzice! - Obrazek 1   do 11 maja 2018 r. do godz. 15:00

Zarzadzenie- Wójta-Gminy-Pruszcz-Nr-432-2018-z-dnia-31.01.2018-r.-w-sprawie-ustalenia-terminow-postepowania-rekrutacyjnego.pdf

• Samorząd Uczniowski w Pruszczu pod opieką p. Agnieszki Kendra oraz p. Joanny Erwardt ogłosił w październiku  konkurs na najbardziej zaangażowane klasy w szkole, które zbierały punkty do  „Złotej Karty”.  Nagrodą  jest dofinansowanie do wycieczki szkolnej oraz dzień bez pytania i kartkówek 😊.

• W bieżącym  roku  szkolnym  w  ramach  obchodów  „Dnia  Ziemi”  uczniowie  naszej  szkoły  wzięli  udział  w  bogatym  programie   ekologicznym.  Obok  przedstawień  (dla  grupy  młodszej  i  starszej)  oraz   podsumowania  akcji  ekologicznych,  które  przeprowadzono  na  terenie  szkoły  w  bieżącym  roku  szkolnym  odbyły  się:

-  pokazowe   lekcje   prowadzone  przez  współpracującym ze szkołą od lat  Planetarium  Nieba Północnego w Szubinie  (kl. IV – VI),

-  pokaz  doświadczeń  chemicznych  i  fizycznych  przeprowadzonych  przez  uczniów  gimnazjum  pod  opieką  p. M. Kobieli  i  p. J. Erwardt,

• 27 kwietnia mogliśmy rozkoszować się błogim lenistwem i nie musieliśmy przejmować się tym, że jesteśmy ospali, bo w tym dniu mieliśmy prawo się tak czuć! ;)

• Międzyszkolny konkurs z j. angielskiego w Niewieścinie. - Obrazek 1Dnia 26.04.2018 czworo uczniów klas szóstych - Wiktoria Kulczyk, Oliwia Lihs, Paweł Małek i Oliwier Międzyszkolny konkurs z j. angielskiego w Niewieścinie. - Obrazek 2Grudzień reprezentowało nasza szkołę w miedzyszkolnym konkursie z j. angielskiego "From Cardiff to Edinburg", który odbyl się w Niewiescinie. Uczeń 6b Oliwier Grudzień zajął II miejsce. Gratulujemy!

p. E. Skiba-Koszowska

• Listy dla Ziemi 2018 r. - Obrazek 1W  ramach  ogólnopolskiej  akcji  „Listy  dla  Ziemi”  uczniowie  Szkoły  Podstawowej w  Pruszczu  w  dniach  od 9 – 27. 04. 2018 r.  pisali  listy  związane  z   tematyką  ekologiczną.

Pisanie  listów  było  poprzedzone  lekcjami wprowadzającymi  w tematykę:  gospodarki  odpadami,  promocji  recyklingu  i  działań  proekologicznych.  Lekcje  te  zostały  przeprowadzone  w  klasach  I  i  III (SP) przez  wychowawców,  a  w  pozostałych  klasach  przez  nauczycieli  przyrody  i  biologii.  Następnie  z  każdej  klasy   przez  nauczyciela  prowadzącego  zostały  wytypowane   najciekawsze  listy,  a  spośród  nich  komisja  wybrała  5   najbardziej  interesujących  listów   w  kategorii  szkoły  podstawowej  i  w  kategorii  gimnazjum.  I  tak  najciekawsze listy  reprezentujące:

• EKOLOGICZNY EDUKATOR SZKOLNY - JULIA RADECKA! - Obrazek 1Rozstrzygnięcie konkursu Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego

„EKOLOGICZNY EDUKATOR SZKOLNY – I Edycja 2018’’

• Szkoła Podstawowa w Pruszczu