Nawigacja

 • - Obrazek 1

 • - Obrazek 1

 • - Obrazek 1

 • - Obrazek 1

 • Dzień Taty i Mamy kl. Vb
  16.07.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Taty i Mamy kl. Vb.

 • Wycieczka rowerowa kl. Vb
  16.07.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka rowerowa kl. Vb.

 • Dzień Sportu kl.Vb
  16.07.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Sportu kl.Vb.

 • Festiwal Unihokeja (18.06.2018)
  19.06.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Festiwal Unihokeja (18.06.2018).

 • Wyróżnienie dla Wiktorii Koszowskiej!

  Wyróżnienie dla Wiktorii Koszowskiej! - Obrazek 1

 • Wycieczka do Torunia klas 0

  Wycieczka do Torunia klas 0 - Obrazek 1       Dnia 19 czerwca uczniowie klas 0a i 0b udali się na wycieczkę do Torunia. Odwiedziliśmy Manufakturę Cukierków, gdzie dzieci uczestniczyły w warsztatach, w czasie których samodzielnie wykonały lizaki. Wiele przyjemności sprawiła nauka i zabawa w Młynie Wiedzy. Mieliśmy też okazję poznać zabytki Torunia podczas zwiedzania Starówki. Wyczerpani, ale w dobrych nastrojach wróciliśmy do domów.

  Wycieczka do Torunia klas 0 - Obrazek 2Wycieczka do Torunia klas 0 - Obrazek 3Wycieczka do Torunia klas 0 - Obrazek 4Wycieczka do Torunia klas 0 - Obrazek 5

  p. A. Szupryt-Szopińska

 • Finał konkursu Przyroda regionu i ochrona środowiska"

  Finał konkursu Przyroda regionu i ochrona środowiska" - Obrazek 1        Czworo  uczniów  z  naszej  szkoły  przeszło  do  II  etapu  konkursu  "Przyroda  regionu  i  ochrona  środowiska".  Finał  odbył  się  w  zabytkowej  chacie  w  Chrystkowie  i  zakończył  się  dla  nas -   II  miejscem  dla  Kingi  Krawczyk  z kl.  VI a  (w  kategorii kl. IV - VI)  oraz  IV  miejscem  dla  Martyny  Ryszkowskiej  z  kl. II a (w  kategorii kl.  VII -  III gim) Uczniowie  musieli  się  wykazać umiejętnością  rozpoznawania  roślin  i  zwierząt  ok.  200  gatunków  oraz  wiedzą  na  temat  Zespołu  Parków  Krajobrazowych  Chełmińskiego  i  Nadwiślańskiego.

  Serdeczne  gratulacje!!!
     p. Iwona  Majewska
 • Event 17.06.2018 r.
  17.06.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Event 17.06.2018 r..

 • Zapraszamy na EVENT!!! 17.06.2018

  Zapraszamy na EVENT!!!  17.06.2018 - Obrazek 1

 • 12.06.2018

  Skrzat 2018 - Obrazek 1      Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Skrzat 2018.

       W związku ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości tegoroczny turniej Skrzata dla kl. III wczesnej edukacji miał nieco inny charakter niż do tej pory. Główny organizator tego turnieju - Szkoła Podstawowa w Niewieścinie, postanowiła uczcić tę rocznicę przez utrwalenie wiedzy o naszej ojczyźnie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Michalina Sikora, Tosia Kozłowska z kl. 3b, Szymon Sznajdrowski z kl. 3c i Bartosz Skorupa z kl. 3a. Uczniów do turnieju przygotowały: p. Beata Nowak, p. Ewa Kubiak, p. Agnieszka Frenzel. Zespoły uczniowskie musiały rozwiązać poszczególne pytania konkursowe, dając odpowiedzi na przygotowanych planszach, prezentując je przed publicznością i jury. Uczniowie musieli również przygotować planszę o wybranej historycznej stolicy Polski (zabytki, legendy, znane osoby, pamiątki, stroje ludowe, umiejscowienie na mapie Polski, itp.). Uczniowie  powinni  znać stare, dziecięce zabawy w kręgu, podstawowe legendy związane z obecną i dawnymi stolicami Polski, wykazać się wiedzą o sławnych Polakach, mieć opanowaną mapę Polski (kontury, sąsiedzi Polski, główne rzeki, morze, góry itp.), zabytki Gniezna, Krakowa, Warszawy, ważniejsze daty i nazwy świąt państwowych, symbole narodowe. Nasi uczniowie bez problemu odpowiadali na wszystkie pytania. Pięknie przedstawili prezentację w formie lapbook`a o Krakowie. Potrafili odgadnąć tytuł legendy i dobrać odpowiedni rekwizyt. Niespodzianką było pytanie związane z rozpoznaniem po zapachu popularnego polskiego smaku. Przerywnikiem pomiędzy poszczególnymi punktami konkursu była piosenka "Jesteśmy Polką i Polakiem". Tosia Kozłowska pięknie prezentowała się w stroju krakowskim, który przygototowała jej ciocia. Reprezentacja naszej szkoły wróciła z nagrodami i nagrodą za prezentację. Gratulujemy uczniom naszej szkoły biorącym udział w Skrzacie, którzy swoją postawą i wiedzą  udowodnili, że są małymi patriotami, kochającymi swoją Ojczyznę. Dziękujemy p. Nowak, p. Kubiak, p. Frenzel za przygotowanie uczniów do turnieju.

  p. A. Styczyńska -Zbilska

   

 • Finał konkursu "Listy dla Ziemi"!

  Finał konkursu "Listy dla Ziemi"! - Obrazek 1Spośród  najciekawszych  10  listów  z  naszej  szkoły  do  następnego  etapu  awansowały   listy  autorstwa:
  Zuzanny  Góreckiej  z  kl. IV  c  (  w kategorii klas  I - VI) 
  oraz 
  Aleksandry Tutlewskiej  z  kl.  III b  (w kategorii  klas VII  - III gim.)
  Listy  te  zostały  wysłane  do  organizatora ogólnopolskiej akcji  Fundacji  Ekologicznej  Arka.  Tam  spośród  nadesłanych  z  różnych  szkół  listów  ok.  400, wybrano  50  najpiękniejszych  listów,  a  wśród  nich znalazł  się  list  Oli  Tutlewskiej.
  Serdeczne  gratulacje !!!
  p. I. Majewska
 • Zachowaj Trzeźwy Umysł

  Od miesiąca w naszej szkole prowadzone są zajęcia w ramach Kampanii Profilaktycznej Zachowaj Trzeźwy Umysł. Podczas zajęć psychoedukacyjnych, zgodnie z założeniem tej kampanii rozmawiamy o samoakceptacji i byciu w grupie rówieśniczej. Zachęcamy uczestników zajęć - uczniów wszystkich klas do wzięcia udziału w konkursach: plastyczno - literackim "Autoportret" oraz zespołowym "My"

   

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zachowaj Trzeźwy Umysł.

 • Amsterdam -Holandia

  22 maja uczniowie naszej szkoły wyruszyli na podbój Holandii.

  Niedaleko Amsterdamu znajduje się jedno z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych

  Zaanse Schans - tam dominują wiatraki, chodaki i sery. Zaczęliśmy od muzeum, w którym zobaczyliśmy jak rozwijał się przemysł w Holandii. Obejrzeliśmy wystawę obrazów Claude’a Monet’a a w przyległym pawilonie zaprezentowano nam produkcję czekolady i ciastek największej w regionie firmy Verkade.

  W sklepie z serami prześledziliśmy proces ich produkcji. Nie obyło się bez degustacji. Smak serów był obłędny. Zajrzeliśmy też do sklepu z chodakami, gdzie można  było je kupić w dowolnym kolorze i rozmiarze. Oglądając okolice doszliśmy do dworca, skąd pociągiem pojechaliśmy do centrum Amsterdamu.

   Już przy wyjściu przywitały nas setki rowerów. Przez plac Dam dotarliśmy do przystani. Płynąc tramwajem po kanałach zobaczyliśmy miasto z zupełnie innej perspektywy.

  Następną atrakcją było muzeum Madame Tussaud. Świetnie bawiliśmy się śpiewając z Adele lub siedząc przy stole z George’m Clooney’em .

  Trochę zmęczeni dotarliśmy do hostelu, skąd następnego dnia rano wyruszyliśmy do miasta Tilburg, gdzie znajduje się największy w Holandii park rozrywki De Efteling.

  Baśniowe miejsce z elfami, magicznymi grzybami, wróżkami i nimfami zauroczyło nas.

  Jednak największą atrakcją był Latający Holender. Każdy znalazł tutaj coś dla siebie, począwszy od spokojnych kolejek po ogromne rollercoastery takie jak Python,Bobbahn czy Baron 1898.

  Ostatnią niezapomnianą atrakcją była Aquanura- największy w Europie, drugi na świecie pokaz fontann.

  Wróciliśmy do domu z myślami: Dokąd w przyszłym roku???

   

  p. W. Podgórska

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Amsterdam.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Pruszczu
  ul. Kościelna 4
  86-120 Pruszcz
 • 533 153 853

Galeria zdjęć