Nawigacja

 • Opieka w świetlicy podczas ferii

  Informujemy, że w dniach wolnych od zajęć dydaktycznych uczniowie mają możliwość skorzystania ze świetlicy

   

  12.02.2018r.

  8:00 – 11:00

  Joanna Erwardt

  11:00 – 14:00

  Anna Styczyńska - Zbilska

   

  13.02.2018r.

  8:00 – 11:00

  Janusz Baśniak

  11:00 – 14:00

  Barbara Skrzypczyńska

   

  14.02.2018r.

  8:00 – 11:00

  Magdalena Lenz

  11:00 – 14:00

  Karolina Besztak

   

  15.02.2018r.

  8:00 – 11:00

  Anna Szupryt – Szopińska

  11:00 – 14:00

  Marta Kobiela

   

  16.02.2018r.

  8:00 – 11:00

  Iwona Majewska

  11:00 – 14:00

  Jolanta Słowik

   

  19.02.2018r.

  8:00 – 11:00

  Bożena Smentek

  11:00 – 14:00

  Małgorzata Grelewicz

   

  20.02.2018r.

  8:00 – 11:00

  Małgorzata Majrowska

  11:00 – 14:00

  Agnieszka Kendra

   

  21.02.2018r.

  8:00 – 11:00

  Katarzyna Kozłowska

  11:00 – 14:00

  Edyta Skiba Koszowska

   

  22.02.2018r.

  8:00 – 11:00

  Adam Nowak

  11:00 – 14:00

  Beata Nowak

   

  23.02.2018r.

  8:00 – 11:00

  Ewa Kubiak

  11:00 – 14:00

  Artur Nowak

 • Wyniki konkursu z języka angielskiego Memory Master!

          W dniu 16 listopada 2017 roku w naszej szkole przeprowadzono ogólnopolski konkurs leksykalny z języka angielskiego Memory Master. Do testu przystąpiło 31 uczniów klas IV-VII i II-III G, którzy rozwiązywali różnorodne zadania leksykalne  dostosowane do grupy wiekowej.  W lutym organizator konkursu, firma Blumont, wyłoniła laureatów. Znaleźli się wśród nich i nasi uczniowie.
   
   
  Są to:
  Weronika Domin klasa VII- laureat II stopnia (99%)
  Agata Załęska klasa VI- laureat II stopnia (98%)
  Izabela Dorosz klasa VI- laureat II stopnia (97%)
  Paweł Domoń klasa IV- laureat II stopnia  (96%)
  Szymon Radziejewski klasa V- laureat III stopnia (90%)
   
  Milena Ziobro klasa IV- wyróżnienie (88%)
  Jan Zieliński klasa VII - wyróżnienie (88%)
  Magdalena Grabiszewska klasa VI- wyróżnienie (87%)
  Laura Durałek- klasa V- wyróżnienie (87%)
  Jakub Zieliński klasa VII- wyróżnienie (85%)
  Jakub Bona klasa VII- wyróżnienie (85%)
   
  Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie gratulujemy bardzo dobrej znajomości słownictwa i zachęcamy do udziału w sesji wiosennej. 
  Opiekunowie:
  p. Agnieszka Zielińska
  p. Edyta Skiba- Koszowska
 •         Dnia 8 lutego odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Dla gości przygotowano program artystyczny oraz słodki poczęstunek. Na zakończenie wszystkie wnuczęta zaśpiewały "Sto lat..." i wręczyły własnoręcznie wykonane upominki.    

  p. Anna Szupryt-Szopińska

  Zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Babci i Dziadka w kl. 0b.

 • Nasi uczniowie pomagają młodszym!

           Starsi  uczniowie naszej szkoły Michał Jaroch oraz Michał Kłosowski z kl. IIIa gimnazjum pomagają młodszym kolegom z klasy III SP.  Chłopcy w fachowy sposób omówili temat z fizyki związany z Księżycem. Młodsi uczniowie wspaniale przyswoili przekazywane wiadomości, z zaangażowaniem wykonywali przygotowane przez prowadzących ćwiczenia. Chłopcy odpowiadali również na nurtujące dzieci pytania. Gimnazjaliści  wspaniale wywiązali się z zadania przy udziale p. J. Erwardt.

  Gratulujemy wiedzy i fachowego przekazania wiadomości!

   

 • Dzień Składanek i Łamigówek!

  29 stycznia obchodziliśmy DZIEŃ SKŁADANKI I  ŁAMIGŁÓWKI

  Uczniowie najstarszych klas w szkole wykonali w postaci pracy plastycznej zagadki logiczne, anagramy, rebusy i wiele innych ciekawych łamigłówek i składanek…

   

  W czasie przerw wszyscy zainteresowani mogą sprawdzić swoje umiejętności, rozwiązując wywieszone zadania na gazetce przy klasopracowni 25. Zadania są bardzo zróżnicowane pod względem trudności i niektóre wymaga solidnego "główkowania".smiley

  nauczyciel matematyki- A. Kendra

 • Dzień Bezpiecznego Internetu!

  6 lutego 2018 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. To już kolejna edycja tej imprezy na terenie naszej szkoły, zainicjowana przez p. A. Kendra. Działania profilaktyczne podejmujemy przez cały rok, ale szczególnie zintensyfikowane są one w lutym, kiedy to obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu, który w tym roku obchodziliśmy pod hasłem 

  „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”. 

   Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w Internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią.            

              Tego dnia uczniowie zostali  uwrażliwieni na problem obrażania w Internecie, zapoznani zostali z pojęciami hejt i mową nienawiści oraz poznali metody radzenia sobie z internetowym hejtem.

  Na zakończenie zajęć uczniowie stworzyli  katalog zasad antyhejtowych, które pomogą  uniknąć przykrych sytuacji w sieci oraz pokażą jak reagować na hejt.

  Na korytarzu szkolnym można obejrzeć wystawę plakatów wykonanych przez uczniów na konkurs z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu.

  Materiały na zajęciach zostały wykorzystane ze strony  https://www.edukacja.fdds.pl

  Wszystkie zdjęcia z prowadzonych zajęć oraz plakaty zamieszczone są w fotogalerii…

  nauczyciel informatyki- A. Kendra

 • Bezpieczne ferie!

    Ferie zimowe  to czas, radości i odpoczynku dla dzieci i młodzieży. Uczniowie nie mogą się już doczekać zabaw na śniegu (miejmy nadzieję, że będzie smiley ), jazdy na łyżwach, zjazdów z górek na sankach i nartach. Należy jednak pamiętać o bezpieczeństwie podczas zabawy.

  Mając na uwadze zbliżający się w naszej szkole okres ferii zimowych  Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkie klasy do udziału w konkursie plastycznym 

  „Bezpieczne zachowanie w czasie ferii zimowych”.

  Zadaniem uczestników było przygotowanie plakatu lub komiksu (technika wykonania pracy dowolna) dotyczącego bezpiecznego i zdrowego spędzania wolnego czasu podczas ferii zimowych .          

  Wszystkie prace zostały zaprezentowane na szkolnym korytarzu, a uczniowie z pełnym zainteresowaniem przeglądali zamieszczone w nich zasady.

  Wierzyliśmy w waszą kreatywność i nie zawiedliście.   :)

   

  Opiekunowie SU:

  A. Kendra, J.Erwardt

  Zdjęcia zostały dodane do galerii Bezpieczne ferie!.

 • 29 stycznia 2018 roku klasy gimnazjalne: IIb, IIIa, IIIb naszej szkoły wjechały ślizgiem na lodowisko w Bydgoszczy. Uczniowie wraz z opiekunami jeździli na łyżwach w różnych stylach. Były piruety, podskoki i łyżwiarstwo szybkie. Uśmiech nie znikał z twarzy laugh
  p. Anita Gadzała

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Lodowisko.

 • 01.02.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Babci i Dziadka w 0a.

 • III miejsce w konkursie "Szkoła w profilaktyce onkologicznej"

  26 stycznia 2018 roku w salach konferencyjnych Parku Aktywnej Rehabilitacji i Sportu w Centrum Onkologii w Bydgoszczy odbyło się spotkanie podsumowujące program „Szkoła w profilaktyce onkologicznej” w roku 2017. Założeniem programu było m. in. upowszechnienie Europejskiego kodeksu walki z rakiem wśród młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Organizatorami programu byli: Zakład Profilaktyki i Promocji Zdrowia Centrum Onkologii, Kuratorium Oświaty oraz Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. W programie uczestniczyło 28 szkół. Podczas konferencji nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu i uroczyste wręczenie nagród liderom. Szkoła Podstawowa w Pruszczu zajęła 3 miejsce oraz certyfikat szkoły promujacej profilaktyke onkologiczną. Ponadto, uczennice kl. III A - Iga Klucznik, Zuzanna Krauze, Wiktoria Urbańska, Julia Zgórka otrzymały specajalne wyróżninie za nagranie filmu profilkatycznego "Zdrowo". Film naszych uczennic został zaprezentowany podczas konferencji jako przykład dobrych praktyk w zakresie edukacji zdrowotnej.
  p. Joanna Kordys