STRONA GŁÓWNA
Amsterdam -Holandia
22 maja uczniowie naszej szkoły wyruszyli na podbój Holandii.
Niedaleko Amsterdamu znajduje się jedno z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych
Zaanse Schans - tam dominują wiatraki, chodaki i sery. Zaczęliśmy od muzeum, w którym zobaczyliśmy jak rozwijał się przemysł w Holandii. Obejrzeliśmy wystawę obrazów Claude’a Monet’a a w przyległym pawilonie zaprezentowano nam produkcję czekolady i ciastek największej w regionie firmy Verkade.
Wiktoria Koszowska- nasza „szkolna perełka”
Wiktoria Koszowska- uczennica klasy IIa gim otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym organizowanym przez
Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego pn.
„Przyroda i architektura województwa kujawsko-pomorskiego”
Spośród blisko 550 prac plastycznych, których autorami były dzieci i młodzież szkół podstawowych i gimnazjalnych naszego województwa praca naszej uczennicy, która namalowała „Chatę w Chrystkowie”- została doceniona.
Konkurs "Przyroda regionu i ochrona środowiska"
Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie "Przyroda regionu i ochrona środowiska", który odbył się w Świeciu dnia 19.05.18r. Spośród pięcioro uczniów, którzy reprezentowali naszą szkołę, czworo awansowało do II etapu, są to: Kinga Kraw
Kraków, Wieliczka, Oświęcim...
W dniach 14-16 maja bieżącego roku z samego rana gwarno zrobiło się na parkingu szkolnym. To najstarsi uczniowie naszej szkoły wyjechali na wycieczkę do Krakowa, Wieliczki i Oświęcimia. Wyjazd tak zaplanowano by uczestnicy mogli dowiedzieć się i zobaczyć jak najwięcej. Najpierw odwiedziliśmy taras widokowy Kopalni Węgla Brunatnego w Bełchatowie. Następnie pojechaliśmy do Kopalni Soli Kamiennej w Wieliczce. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem ilości soli pozostałej po morzu, które przykrywało obszar Polski. Nocowaliśmy w hostelu w samym centrum Krakowa. Następny dzień przeznaczony był na zwiedzanie niegdysiejszej stolicy Polski. Od Barbakanu, przez Sukiennice, Uniwersytet Jagielloński, Wawel, Kościół Mariacki po Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach – tyle ważnych miejsc udało nam się zobaczyć. Dzień trzeci to zwieńczenie naszego wyjazdu – Ojcowski Park Narodowy, Jaskinia Ło
Konkurs kulturoznawczy!
W dniu 27 kwietnia b.r. w naszej szkole odbył się konkurs kulturoznawczy krajów anglo- i niemieckojęzycznych: Zjednoczonego Królestwa Wysp Brytyjskich, Stanów Zjednoczonych, Niemiec i Austrii.
Wzięło w nim
udział dwanaście 3 osobowych zespołów reprezentujących klasy VI SP- II G.
W I części konkursu uczestnicy zaprezentowali prace projektowe dotyczące wylosowanej postaci, między innymi Alberta Einsteina, Baracka Obamy, Królowej Elżbiety II, Daniela Swarowskiego, Iana Fleminga, Abrahama Lincolna.
W kolejnej części przedstawiciele poszczególnych zespołów losowali pytania dotyczące szeroko rozumianej kultury danych krajów. Uczniowie wykazali się bardzo bogata wiedzą, a rywalizacja między zespołami była tak wyrównana, że ostatecznie jury postanowiło przydzielić równorzędne nagrody trzem zespołom. Oto ich skład:
Zuzanna Baumgart
Izabela Dorosz
Natalia Redzimska
Podsumowanie akcji „Złotej Karty”
Samorząd Uczniowski w Pruszczu pod opieką p. Agnieszki Kendra oraz p. Joanny Erwardt ogłosił w październiku konkurs na najbardziej zaangażowane klasy w szkole, które zbierały punkty do „Złotej Karty”. Nagrodą jest dofinansowanie do wycieczki szkolnej oraz dzień bez pytania i kartkówek 😊.
Od października SU działał bardzo prężnie ogłaszając wiele akcji, do których cała społeczność szkolna się przyłączała. Wszystkich akcji było aż 11!!!
Dzień Ziemi
W bieżącym roku szkolnym w ramach obchodów „Dnia Ziemi” uczniowie naszej szkoły wzięli udział w bogatym programie ekologicznym. Obok przedstawień (dla grupy młodszej i starszej) oraz podsumowania akcji ekologicznych, które przeprowadzono na terenie szkoły w bieżącym roku szkolnym odbyły się:
Dzień Lenia!
27 kwietnia mogliśmy rozkoszować się błogim lenistwem i nie musieliśmy przejmować się tym, że jesteśmy ospali, bo w tym dniu mieliśmy prawo się tak czuć! ;)
Wyobraźmy sobie, że nie trzeba się nigdzie spieszyć, więc niech mówią nam, że
"na tapczanie siedzi leń, nic nie robi cały dzień."
Linię obrony już posiadamy:
Międzyszkolny konkurs z j. angielskiego w Niewieścinie.
Dnia 26.04.2018 czworo uczniów klas szóstych - Wiktoria Kulczyk, Oliwia Lihs, Paweł Małek i Oliwier
Grudzień reprezentowało nasza szkołę w miedzyszkolnym konkursie z j. angielskiego "From Cardiff to Edinburg", który odbyl się w Niewiescinie. Uczeń 6b Oliwier Grudzień zajął II miejsce. Gratulujemy!
Listy dla Ziemi 2018 r.
W ramach ogólnopolskiej akcji „Listy dla Ziemi” uczniowie Szkoły Podstawowej w Pruszczu w dniach od 9 – 27. 04. 2018 r. pisali listy związane z tematyką ekologiczną.
Pisanie listów było poprzedzone lekcjami wprowadzającymi w tematykę: gospodarki odpadami, promocji recyklingu i działań proekologicznych. Lekcje te zostały przeprowadzone w klasach I i III (SP) przez wychowawców, a w pozostałych klasach przez nauczycieli przyrody i biologii. Następnie z każdej klasy przez nauczyciela prowadzącego zostały wytypowane najciekawsze listy, a spośród nich komisja wybrała 5 najbardziej interesujących listów w kategorii szkoły podstawowej i w kategorii gimnazjum. I tak najciekawsze listy reprezentujące:
EKOLOGICZNY EDUKATOR SZKOLNY - JULIA RADECKA!
Rozstrzygnięcie konkursu Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego
„EKOLOGICZNY EDUKATOR SZKOLNY – I Edycja 2018’’
W ramach projektu „Edukacja społeczności zamieszkujących obszary chronione województwa kujawsko-pomorskiego: Lubię tu być… na zielonym!”, komisja rekrutacyjna Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu wybrała uczennicę klasy VIIa z naszej szkoły - Julię Radecką na ekologicznego edukatora szkolnego. Julia otrzyma na przeprowadzenie zaplanowanych zadań we współpracy ze swoją klasą grant w wysokości 650 zł. Koordynatorem zadań uczniowskich będzie p. Marta Kobiela. W naszym projekcie uczniowie postawili na kontakt z przyrodą. Chcą zająć się zboczami doliny Wisły w aspekcie „wczoraj, dziś i jutro”. Wykażą, że zbocza z roślinnością kserotermiczną w Kozielcu są ważnym elementem dla społeczności żyjącej w dolinie.
Zajęcia z robotyki!
Zajęcia z robotyki - Lego Mindstorms EV3 - Uczymy się programować! realizowane są w ramach innowacji pedagogicznej przez p. Joannę Erwardt i p. Małgorzatę Szankowską
W naszej szkole już świątecznie!
W oczekiwaniu na święta wszystkie klasy przygotowały pisanki i wszelkie inne wielkanocne ozdoby, bez których święta straciłyby swój urok.
Wszystkie prace można obejrzeć na wystawie przy pokoju nauczycielskim.
Opiekunowie wraz z uczniami dziękują całej społeczności uczniowskiej i nauczycielom za zaangażowanie.
Doświadczenia chemiczne!
Przez cały rok szkolny pod opieką pani Marty Kobieli uczniowie klas trzecich gimnazjum uczestniczą w zajęciach chemii w ramach projektu Łączy nas nauka. Są to osoby, którym nauka chemii sprawia przyjemność i cieszą się, gdy mają okazję poszerzyć swoje wiadomości i umiejętności z tego przedmiotu.
NASZA SZKOŁA JEST EKO!!!!
W związku ze zbliżającą się międzynarodową akcją: „Dzień Ziemi 2018” nasza szkoła przyłącza się do aktywnego uczestnictwa w X edycji ogólnopolskiej akcji ekologicznej pod
hasłem: „Oddaj zużyty telefon komórkowy (bez baterii)”
Zużyte, uszkodzone telefony komórkowe zawierają metale ciężkie takie jak np. ołów oraz kadm i są znacznym zagrożeniem dla naszego środowiska naturalnego, szczególnie wody i gleby, dlatego zebrane telefony komórkowe zostaną przekazane do profesjonalnego recyklingu.
15 MARCA OBCHODZILIŚMY ŚWIATOWY DZIEŃ LICZBY PI
Tegoroczny Dzień Matematyki w Polsce odbył się 12 marca. Inicjatorem i organizatorem Dnia Matematyki jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve – patron merytoryczny e-math.pl.
Nasza szkoła również przyłączyła się do świętowania „królowej nauk”
15 MARCA OBCHODZILIŚMY ŚWIATOWY DZIEŃ LICZBY PI
16 marca Samorząd Uczniowski zaprosił całą społeczność szkolną do obchodów DNIA ŚW. PATRYKA
Jak na to święto przystało, cała nasza szkoła tętniła zielonym kolorem i radosnymi nastrojami naszych uczniów. Na holu I piętra p. Agnieszka Zielińska- nauczycielka języka angielskiego przygotowała wystawę z prac wykonanych przez uczniów z klasy V b. Lapbooki przybliżyły uczniom kulturę, tradycję i ciekawostki o Dniu Świętego Patryka obchodzonym w Irlandii w dniu 17 marca.
Godziny dzwonków
Piątek 04.07.2025Tygodniowe menu
- Piątek04. 07.
- brak danych
- Sobota05. 07.
- Nieczynna
Galeria zdjęć
- brak danych
- liczba odwiedzin: 965449