Klasa VIII b uczestniczyła w dniu 12 czerwca w zajęciach matematyczno-przyrodniczych w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Bydgoszczy. ☺️☺️☺️☺️☺️
Natomiast 10 czerwca Akademię Gier Logicznych odwiedzili uczniowie z klasy IV a oraz V c😊😊😊😊😊
Klasa VIII b uczestniczyła w dniu 12 czerwca w zajęciach matematyczno-przyrodniczych w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Bydgoszczy. ☺️☺️☺️☺️☺️
Natomiast 10 czerwca Akademię Gier Logicznych odwiedzili uczniowie z klasy IV a oraz V c😊😊😊😊😊
W piątek 14 czerwca od godziny 8:00 odbył się Dzień Sportu. 💪💪💪🏃🏼♀️🏃🏼♀️🏃🏾♂️🏃🏾♂️
Klasy 4-6 rozpoczęły sportową przygodę na boisku przy szkole a klasy 7,8 i III gimn. na stadionie LKS.☺️
Finalistki międzyszkolnego konkursu "Przyroda regionu i ochrona środowiska": Zosia Obryk, Zosia Michalska oraz Martyna Ryszkowska w nagrodę pojechały na wycieczkę, która odbyła się na terenie Wdeckiego Parku Krajobrazowego.
Dziewczyny uczestniczyły w rejsie po Zalewie Żurskim podczas, którego obserwowały przez lornetki ptaki wodne, przeszły również ścieżkę dydaktyczną, na której rozpoznawały ptaki leśne oraz wykonywały inne powierzone im zadania. Wszystkie zadania wykonały bezbłędnie, a na zakończenie wycieczki były pieczone kiełbaski na wspólnym ognisku..
12.06. cała nasza trójka weźmie udział w II etapie konkursu. Powodzenia, trzymajmy za nich kciuki!!!
Iwona Majewska i Marta Kobiela
W naszej szkole dbamy o zdrowie. Więc jak każdego roku świetlica szkolna pod kierownictwem pani Jolanty Słowik zorganizowała piknik szkolny pt. ”Trzymaj Formę”.
Jest to inicjatywa propagująca zdrowy styl życia o unikalnym dwukierunkowym podejściu: promującym zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną.
Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj Formę!" współorganizowany jest przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców w ramach realizacji strategii WHO dotyczącej diety, aktywności fizycznej i zdrowia. Celem programu "Trzymaj Formę!" jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki.
Program "Trzymaj Formę!" pomaga rozwijać zainteresowania uczniów i poszerza ich wiedzę o świecie. Realizowany jest metodą projektu, dzięki czemu wykracza poza podstawę programową i programy nauczania szkoły. Projekty winny służyć promocji aktywności fizycznej, uczyć prawidłowego, czyli zróżnicowanego i zbilansowanego sposobu odżywiania się dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem odpowiedzialności indywidualnej za zdrowie i zasady wolnego wyboru. Taka konstrukcja programu, dająca dużą swobodę wyboru sposobu jego realizacji, umożliwia uczniom poszukiwanie i realizowanie własnych pomysłów prozdrowotnych i ma niewątpliwy wpływ na jego skuteczność.
Uczniowie naszej szkoły pięknie wkomponowali się w ten projekt, ponieważ na poziomach klas wykonywali plakaty dotyczące zdrowego żywienia i aktywności fizycznej, przedstawiali również propozycje II śniadań, a następnie je konsumowali. Wykazali się również aktywnością fizyczną, podczas której prezentowali zestawy ćwiczeń aktywizujących ciało do wysiłku.
W projekcie wzięło udział 165 uczniów naszej szkoły. Wszystkim serdecznie gratulujemy. Wszyscy bądźmy zwycięzcami. Wygrajmy zdrowie!!!!
Organizatorzy
J. Słowik, J.Erwardt
Więcej zdjęć w fotogalerii.....
Dnia 4 czerwca uczniowie naszej szkoły, którzy wyróżnili się aktywną pracą na rzecz samorządu uczniowskiego w nagrodę pojechali na wycieczkę do kina wraz z opiekunami Panią Agnieszką Kendra oraz Panią Joanną Erwardt.
Bilet do kina został opłacony z funduszu samorządu uczniowskiego.
Jako opiekunowie Samorządu Uczniowskiego pragniemy serdecznie podziękować
za ciężką pracę, zaangażowanie w życie szkoły i wieczny optymizm, którym zarażaliście nas i dyrekcję szkoły. Było nam niezmiernie miło współpracować w tym roku szkolnym z Wami. Jesteśmy dumne, że jesteście uczniami naszej szkoły i że zależy Wam na jak najlepszym jej wizerunku. Zawsze będziemy pamiętać, że kosztem wolnego czasu, wykradając chwile pomiędzy jednym a drugim sprawdzianem czy kartkówką byliście na każdą naszą prośbę. Wasze poczucie obowiązku, poczucie humoru i wiara w sukces przezwyciężała wszelkie trudy.
Dyrekcji szkoły, nauczycielom i wychowawcom serdecznie dziękujemy za miłą współpracę, za uśmiech, życzliwość.🌸🌸🌸
Grupa trzech uczennic z klasy VI - Laura Poćwiardowska, Marcelina Kendra i Emilia Chaberska - aktywnie włączyła się w realizację programu „Finansoaktywni” przygotowując film konkursowy na temat podatków.
Postanowiły przeprowadzić wywiad z rodzicem jednej uczennic, który jest urzędnikiem gminy Pruszcz odpowiedzialnym za gminne inwestycje. Zespół starał się zdobyć jak najwięcej informacji na temat podatków. W tle wywiadu na filmie pokazane są inwestycje w gminie Pruszcz.
Uczennice chciały w ten sposób pokazać jak zmienia się nasze najbliższe otoczenie dzięki podatkom!Program "Finansoaktywni" to program edukacyjny dla uczniów organizowany przez Ministerstwo Finansów. W naszej szkole był realizowany na zajęciach historia i społeczeństwo w klasach VI przez p. Małgorzatę Szankowską.
Czym jest wolność?
Prawdopodobnie istnieje tyle definicji, ilu ludzi o nią zapytamy. Dla każdego znaczy ona coś zupełnie innego.
Myślimy jednak, iż każdy zgodzi się z tym, że słowem „wolny” można określić człowieka, który ma prawo do swobodnego mówienia o własnych poglądach, odczuciach, emocjach i opiniach na każdy temat.
W sztuce pojęcie wolności artysty znaczy bardzo wiele. Jeżeli nie jest on zniewolony przez narzucone mu formy, może tworzyć nowe, zaskakujące i piękne dzieła. Warunkiem sztuki prawdziwej i rzeczywiście wyrażające emocje twórcy jest właśnie wolność.
Ale słowo wolność ma też jeszcze inne, może bardziej prozaiczne znaczenie. Mówimy, że czujemy się wolni za każdym razem, kiedy nic nie ogranicza naszych ruchów, ani nie krępuje myśli. Czując taką swobodę, czujemy właśnie wolność.
Mamy nadzieję, że uczniowie szkół z terenu gminy Pruszcz tworząc swe dzieła pokazali czym dla nich jest wolność.
Gala rozdania nagród odbyła się dnia 5 czerwca w Białej Perle. Prowadzącymi uroczystość były Panie Beata Nowak oraz Pani Magdalena Lenz.
Swą obecnością zaszczycili Wójt Gminy Pruszcz Pan Dariusz Wądołowski, Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Pruszczu Pani Anna Belt oraz Pani Agnieszka Nowak, Dyrektor Gminnego Centrum Oświaty Pani Anna Szafrańska, Dyrektor GOKSiR Pan Mirosław Kopka, Przewodniczący Rady Gminy Pan Piotr Radecki, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Niewieścinie Pani Iwona Manys oraz Drodzy Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele.
Laureaci Międzyszkolnego Konkursu Twórczości Dziecięcej pt."Wolność kocham i rozumiem"
W kategorii plastycznej
1. Kinga Krawczyk SP Pruszcz
2. Katarzyna Baumgart SP Niewieścin
3. Ewelina Łońska SP Niewieścin
W kategorii grafika komputerowa
1. Lena Kiełpińska SP Pruszcz
2. Oliwia Baumgart SP Niewieścin
3. Jakub Bartczak SP Pruszcz
W kategorii fotografia
1. Agnieszka Lewandowska SP Niewieścin
2. Daria Landmesser SP Pruszcz
3. Miłosz Filipowski SP Pruszcz
W kategorii wiersze
1. Monika Jakoby SP Serock
2. Krzysztof Betański SP Serock
3. Martyna Ryszkowska SP Pruszcz
Osoby wyróżnione w w/w konkursie:
W kategorii plastycznej
Angelika Teofilak SP Pruszcz
Maciej Mroczkowski SP Niewieścin
Łukasz Krawczyk SP Pruszcz
Klaudia Nierebińska SP Niewieścin
Karolina Gackowska SP Niewieścin
Anna Kosik SP Niewieścin
Marta Sznajdrowska SP Niewieścin
Martyna Wróbel SP Niewieścin
Partycja Baudner SP Pruszcz
Partycja Faleńczyk SP Niewieścin
W kategorii grafika komputerowa
Martyna Wróbel SP Niewieścin
Julia Osojca SP Niewieścin
Ada Erwardt SP Pruszcz
Jakub Kendra SP Pruszcz
W kategorii fotografia
Karolina Gackowska SP Niewieścin
Daria Sypniewska SP Niewieścin
Tatiana Pietras SP Niewieścin
Ewelina Łońska SP Niewieścin
Julia Batka SP Niewieścin
Katarzyna Baumgart SP Niewieścin
Wojciech Kędra SP Niewieścin
W kategorii wiersze
Maja Zabłocka SP serock
Amelia Wałaszewska SP Niewieścin
Agata Włoch SP Serock
Klaudia Szuścicka SP Pruszcz
Artur Zabłocki SP Serock
Krzysztof Nitka SP Serock
Julia Rutkowska SP Serock
Marcelina Ochimowska SP Serock
Alicja Dutkiewicz SP Serock
Kamila Knop SP Serock
„Dziecięce zabawy ludowe”
W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klas 0-I w ramach godziny zajęć świetlicowych brali udział w dziecięcych zabawach ludowych. Rotacyjnie w zajęciach brała udział grupa 25 uczniów, którzy od października przyswajali sobie muzykę i treści zabaw ludowych.
Założenie tych zajęć to zwiększenie aktywności ruchowej dzieci przez wspólna zabawę i śpiew oraz poszanowanie tradycji ludowej.
To również wspólne radosne przeżywanie zabawy ze swoimi rówieśnikami.
Każde dziecko uczestniczące w „Dziecięcych zabawach ludowych” otrzymało pamiątkowy dyplom i słodką niespodziankę.
Z dziecięcymi zabawami ludowymi takimi jak: „Maryna”, „Furman”, „Praczka” dzieci z klasy 0b wystąpiły w Serocku w Dobrej Nowinie z przedstawieniem „Sen Agatki, czyli konsekwencje niebezpiecznej zabawy w Internecie”.
Na komputer małe dzieci mają jeszcze czas. Najważniejsza jest dla nich wspólna zabawa na boisku czy podwórku.
Anna Styczyńska-Zbilska
Iwona Szostak-Stanek
Wręczenie nagród podczas Przeglądu Teatrów Ekologicznych dnia 11 czerwca w Łowinku🍀
🍀🍀🍀🍀Dnia 31.05. w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody z okazji Dnia Ziemi. W ramach uroczystości podsumowano akcje na rzecz środowiska, które odbyły się w naszej szkole t.j. "Sprzątanie świata", zbiórka zużytych baterii, zbiórka makulatury i nakrętek oraz akcja pisania "Listów dla Ziemi". ☘️☘️☘️☘️
W programie artystycznym przygotowanym przez uczniów i nauczycieli: zaśpiewał i zagrał zespół gitarowy pod kierunkiem p. Anny Szupryt Szopińskiej, w nastrojowym tańcu ekologicznym zaprezentowały się uczennice z klas II i III pod opieką p. Magdaleny Lenz oraz Justyny Filipowskiej. Nie zabrakło również przedstawień ekologicznych w wykonaniu uczniów kl. IVc, V a oraz VII b przygotowanych kolejno pod opieką p. Iwony Majewskiej, p. Karoliny Besztak oraz p. Joanny Erwardt. 🌳🌳🌳🌳
4 czerwca w naszej szkole 16 uczniów z klas IV przystąpiło do szkolnego konkursu przyrodniczego "Jestem najlepszym przyrodnikiem".
Uczestnicy konkursu pisali test, w którym trzeba było się wykazać dużą wiedzą na temat zagadnień przyrodniczych realizowanych na lekcjach przyrody.
A oto najlepsi przyrodnicy:
I miejsce - Szymon Sznajdrowski kl. IV c
II miejsce - Łukasz Krawczyk kl. IV a
III miejsce - Agata Motyka kl. IV a.
Serdeczne gratulacje dla zwycięzców i wszystkich uczestników konkursu.
Iwona Majewska
W piątek 31 maja odbyła się 16 edycja konkursu o Janie Pawle II, organizowanym przez SP Gruczno. 🏆
W konkursie wzięło udział 9- trzyosobowych drużyn. Nasza ekipa w składzie: Izabela Dorosz, Patrycja Białkowska i Natalia Redzimska z klasy 7 a zajęła II miejsce, tuż za drużyną gospodarzy. 🥈🥈🥈🥈🥈🥈
Gratulujemy👏
3 czerwca o godzinie 23:00 uczniowie naszej szkoły jadą na kilkudniową wycieczkę do Danii.
Wśród atrakcji: Legoland, Muzeum Łodzi Wikingów i Hansa Christiana Andersena, zwiedzanie Kopenhagi, Cytadela, spacer po najdłuższym deptaku Północnej Europy, przejazd do Odense i wiele, wiele innych wspaniałych miejsc.
Wrażenie opiszemy po przyjeździe.
Życzymy bezpiecznej podróży i wspaniałej zabawy!!!
Prosimy Państwa o zapoznanie się z procedurami reagowania w przypadku wystąpienia wewnętrznych i zewnętrznych zagrożeń fizycznych w Szkole Podstawowej, które znajdują się w panelu nawigacji.
Nauczyciele zapoznają swoich uczniów z procedurami w ramach godzin wychowawczych.
26 maja we Włókach odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Bardzo czynny udział brali uczniowie klas 1a i 1c. Dzieci pod opieką p. Ewy Kubiak i p. Anny Szupryt-Szopińskiej przedstawiły "Rzepkę"oraz inscenizację wiersza "Na straganie".
Można było też podziwiać przedstawienie "Śnieżka" w wykonaniu dorosłych mieszkańców Włók. Dzieci korzystały również z atrakcji ufundowanych przez sponsorów ( grill, popcorn, słodycze, frytki, zamki dmuchane), a także brały udział w konkursach prowadzonych przez animatorów. Wyjątkową atrakcją był przyjazd motocyklistów. Dzieci zmęczone dobrą zabawą, ale uśmiechnięte wróciły do domów.
Księdzu proboszczowi dziękujemy za zaproszenie.
🦁🐒🦓🐑Dnia 20.05.19r. klasy V a i V b wyjechały na wycieczkę do Poznania. Na początek uczestnicy wycieczki zwiedzili Poznańskie ZOO, w którym można było podziwiać m.in. lwy, wielbłądy, żubry, bieliki, niedźwiedzie, słonie i wieli innych zwierząt. 🐪🐘🦏
Następnie wycieczka przejechała kolejką "Maltanką" wokół Jeziora Maltańskiego i udała się na Stary Rynek. Tam można było zobaczyć przepiękne kamieniczki, słynny Ratusz Poznański z Koziołkami oraz kościół farny w stylu barokowym. Kolejnym punktem programu była najstarsza część Poznania czyli Ostrów Tumski, a w nim Bazylika Archikatedralna św. Piotra i św. Pawła – jeden z najstarszych polskich kościołów i najstarsza polska katedra. Jest ona miejscem pochówku pierwszych władców Polski i przypuszczalnym miejscem chrztu Mieszka I.
Na zakończenie wycieczki wszystkich uczestników czekały jeszcze dwie niespodzianki. Pierwsza to była oczywiście wizyta w McDonald's, a druga to był konkurs z nagrodami. Konkurs sprawdzał wiedzę uczestników wycieczki na temat Poznania, o którym opowiadała pani przewodnik.
🌞🌞🌞🌞🌞Wszyscy uczniowie oraz opiekunowie wrócili do Pruszcza zadowoleni i pełni wrażeń. 🌞🌞🌞🌞🌞
Brawo!!!!
Wyniki I etapu XXXVI edycji konkursu
"Przyroda regionu i ochrona środowiska"
W sobotę 18.05.2019 roku uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Iwony Majewskiej oraz Marty Kobieli wzięli udział w XXXVI edycji konkursu Przyroda regionu i ochrona środowiska, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 3 w Świeciu.
Zofia Obryk, Zofia Michalska uczennice klasy 5b szkoły podstawowej oraz Martyna Ryszkowska uczennica klasy 3a gimnazjum dostały się do II etapu finałowego tego konkursu. Uczennice w ramach nagrody wraz z opiekunami pojadą na wycieczkę całodniową organizowaną przez Zespół Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego do Wdeckiego Parku Krajobrazowego.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów👏👏👏
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z biwaku klas szóstych, który odbył się w maju w Pile-Młyn😃😃😃😊😊😊😊
Powered by aSc EduPage