18 marca obchodziliśmy Dzień św. Patryka
W holu szkoły została przygotowana wystawa z prac wykonanych przez uczniów klas piątych.
zapraszamy do fotogalerii...
18 marca obchodziliśmy Dzień św. Patryka
W holu szkoły została przygotowana wystawa z prac wykonanych przez uczniów klas piątych.
zapraszamy do fotogalerii...
Uczniowie naszej szkoły czynnie włączyli się, od 11 marca, w światowe obchody Tygodnia Mózgu.
Na zajęciach poznali budowę mózgu , funkcje poszczególnych półkul oraz zasady prawidłowego odżywiania, które wpływają na właściwe jego funkcjonowanie.
Efekty działań zostały wyeksponowane na okolicznościowej gazetce.
Ostatni dzień Tygodnia Mózgu był poświęcony rozwiązywaniu różnorodnych zadań. Wyróżnieni w tej intelektualnej zabawie otrzymali nagrody.
Ponadto w Tygodniu Mózgu uczniowie rozwiązywali wiele łamigłówek i zagadek logicznych. Odbył się również konkurs matematyczny z okazji święta Liczby PI.
Na zakończenie 103 osób przystapiło do konkursu matematycznego Kangur:)
zapraszamy do fotogalerii...
Pierwszego dnia wiosny uczniowie Szkoły Podstawowej w Pruszczu nie mogli się nudzić.
Przed południem uczniowie klas 0-III, wraz z wychowawcami, opiekunami przemaszerowali barwnym korowodem ulicami Pruszcza. Kolorowym „Wiosennym przemarszem” przywitali wiosnę.
— Mijając spacerujących przechodniów, dzieci radosnymi okrzykami i piosenkami ogłaszały, że rozpoczęła się tak długo oczekiwana wiosna.
Zaprezentowały także przygotowane wcześniej transparenty, instrumenty muzyczne i inne ozdoby!
W pierwszy dzień wiosny wszyscy uczniowie przyszli do szkoły ubrani na kolorowo.
Witaj wiosno!
O bezpieczeństwo i porządek podczas przemarszu zadbali strażacy z OSP Pruszcz oraz Policja, za co serdecznie dziękują dyrekcja oraz grono pedagogiczne😊
zdjęcia w fotogalerii....
W naszej szkole unihokej - uczy, bawi i wychowuje!
Dobiegła końca XIV-ta edycja Szkolnej Ligi Unihokeja. Tyle właśnie lat rozgrywamy w naszej szkole rozgrywki wewnątrzszkolne w unihokeju. Dzieci i młodzież ucząca się w SP Pruszcz tworzy własne sześcioosobowe, często koedukacyjne drużyny, wymyślając przy tej okazji ich oryginalne nazwy. W tegorocznej edycji wzięło udział 14 zespołów utworzonych z uczniów klas V-VIII SP i III Gimnazjum, łącznie 86 zawodników. Rozgrywki prowadzone były systemem współzawodnictwa sportowego „każdy z każdym” i po rozegraniu 13 kolejek ligowych wyłoniliśmy mistrza SLU roku szkolnego 2018/19.
W tym roku szkolnym pierwsze miejsce i tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna pn. „Dota” w składzie: Lena Kiełpińska, Michał Pączek, Filip Kawalec, Konrad Pastewski, Mikołaj Lamparski, Kacper Łabuszewski.
Srebrny medal przypadł „Super Partii”, a brązowy „Olejniakom”.
Wicedyrektor szkoły pani Agnieszka Nowak wręczyła najlepszym drużynom pamiątkowe medale, a nagrody indywidualne otrzymali: w kategorii „Największy Talent” – Julia Ławska, Dawid Małecki, „Najlepszy Bramkarz” – Barbara Piotrzkowska, Oliwier Nowakowski, „Najlepszy Zawodnik” – Oliwia Szkudlarek, Karol Ossowski.
Szczególne podziękowania należą się wszystkim uczestnikom minionej edycji Ligi nie tylko za sportową rywalizację, ale także za wzorowe zachowanie i zaangażowanie podczas trwania 13 tygodni wspólnej zabawy.
Dziękujemy i zapraszamy do kolejnej edycji.
Organizatorzy Małgorzata Majrowska i Artur Nowak.
zapraszamy do fotogalerii...
Przypominamy, że do 29 marca trwa rekrutacja do oddziału „0” i klasy pierwszej.
Zestaw dokumentów potrzebnych do złożenia wniosku o przyjęcie do Szkoły Podstawowej w Pruszczu można pobrać ze strony internetowej szkoły w zakładce REKRUTACJA, w sekretariacie szkoły lub u wychowawcy klasy zerowej.
Zapraszamy.😊
5 marca 2019r. uczniowie klasy I B uczestniczyli w spotkaniu z kynoterapeutą. Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Bajkoterapia z psem” realizowanego w Gminnej Bibliotece.
Pani Monika przybyła do biblioteki ze swoimi psami: Kebabem i Kluskiem. Gdy dzieci weszły na salę, psy od razu się ożywiły i zaczęły przyjacielskie figle. Po wysłuchaniu tematycznej bajki dzieci rozmawiały o zasadach zachowania wobec obcych psów i opieki nad swoimi zwierzątkami. Potem przyszła pora na zaprezentowanie umiejętności i sztuczek w wykonaniu Kluska i Kebaba.
Kolejne spotkanie w dniu 7 marca poświęcone było warsztatom plastycznym. Dzieci z dużym zaangażowaniem wykonywały wszystkie zadania.
W styczniu w warsztatach uczestniczyła również klasa 2a (mozna przeczytać w aktualnościach).
W czasie pierwszego semestru uczniowie klas O-III uczestniczyli w wielu uroczystościach klasowych i szkolnych. Odwiedzali Gminną Bibliotekę, spotykali się z policjantami, strażakami, brali udział w warsztatach i wyjeżdżali na wycieczki.
29 listopada, czyli wigilia dnia Św. Andrzeja, to zgodnie z polskim zwyczajem czas wróżb. W naszej szkole ten dzień upłynął w atmosferze integracyjnych zabaw andrzejkowych.
Cały grudzień to czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Najpierw 6 grudnia odwiedził dzieci Mikołaj z drobnymi upominkami. W ciągu kolejnych dni po całej szkole roznosił zapach pieczonych, przez wszystkie klasy O-III, pierników. W każdej klasie odbyły się spotkania opłatkowe, a magię Świat Bożego Narodzenia wprowadziły nas przepiękne jasełka przygotowane przez klasy Ia i Ic.
3 stycznia klasy O-II bawiły się na baliku karnawałowym. O muzyczną stronę zabawy zadbał DJ. Udekorowana sala, światła, puszczane dymy, skoczna muzyka sprawiały, że parkiet cały czas był pełen. Dzieci bawiły się indywidualnie, w parach lub grupach. Nie zabrakło również zabaw i układów tanecznych. Miłą niespodzianką były drożdżówki i sok ufundowane przez Radę Rodziców dla wszystkich uczestników baliku.
Czas na wspólnej zabawie upłynął tak szybko, że aż czas było ją kończyć.
więcej zdjęć w folderach w fotogalerii...
Być kobietą, być kobietą…”
Szczęścia, uśmiechu, dużo radości, spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń, samych przyjemnych w Twym życiu zdarzeń… tego i wiele innych ciepłych słów życzą w tym tygodniu nasi mężczyźni wszystkim Koleżankom i Paniom, z okazji Dnia Kobiet.
🌹🌹🌷🌷💐💐🌹🌹🌷🌷💐💐🌹🌹🌷🌷💐
Ponadto chłopcy przygotowali niespodziankę dla wszystkich Kobiet w szkole - napisali życzenia, które zostały wywieszone w holu szkoły, tworząc piękne kwiaty.
Wktótce zdjęcia z uroczystości klasowych.
SU
W dniu 6 marca 2019 roku uczniowie klas O-III uczestniczyli w warsztatach pszczelarskich.
Celem spotkania było poznanie „sekretnego życia pszczół”. Prowadzący spotkanie – właściciel pasieki w bardzo ciekawy sposób przybliżył dzieciom zagadnienia związane z pszczołami - ich rolą w przyrodzie, życiu, zwyczajach. Prezentował stroje i sprzęty niezbędne do pracy z tymi pożytecznymi owadami. Dzieci miały możliwość obejrzeć żywe pszczoły w szklanym ulu.
Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem, a każdy uczestnik otrzymał dyplom.
zdjęcia w fotogalerii...
Dzięki dobrze wyposażonej pracowni chemicznej uczniowie w nowoczesny sposób zdobywaja wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych.
Mini laboratorium to "serce" naszej szkoły, w którym tętni działalność badawcza. Sprzęt do eksperymentów chemicznych pozwala dzieciom na własnoręczne badanie i analizowanie właściwości różnych odczynników.
Bierzemy udział w Europejskim Dniu Logopedy!
W ramach Europejskiego Dnia Logopedy- "Autyzm- porozumiewanie się łączy elementy w całość" zostały przeprowadzone lekcje w klasie O-III.
Każda klasa miała opracowany oddzielny scenariusz. W klasach "O" były to zabawy logopedyczne, w klasach I- zabawy ze śpiewem, w kl. II- zilustrowanie treści bajek, natomiast klasa III miała zaprojektować grę planszową dla dziecka autystycznego.
Wszyscy uczniowie wykazali się dużą aktywnością, radośnie uczestniczyli w każdej zabawie. Każda klasa otrzymała dyplom, a dzieci słodycze.
Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób przebiega terapia logopedyczna z dzieckiem autystycznym i co to znaczy "porozumiewanie się łączy elementy w całość".
W „Naszej Szkole” zajęcia logopedyczne prowadzone są przez Panią Annę Zbilską .
Z okazji Święta Logopedy - Terapeutów Mowy wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenia, sukcesów zawodowych, rozwoju osobistego i pięknego uśmiechu.
zdjęcia w fotogalerii...
W piątek, 1 marca nasza szkoła współpracując z fundacją Matio, dołączyła do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Mukowiscydozy.
Zorganizowano spotkanie, którego celem było zwiększenie świadomości społecznej uczniów.
Dzieci obejrzały prezentację multimedialną przygotowaną przez fundację Matio. Wysłuchały najważniejszych informacji dotyczących mukowiscydozy. Zrozumiały tegoroczne hasło akcji: „ Nie widać, prawda?”. Poznały rozkład dnia ucznia gimnazjum oraz uczennicy naszej szkoły chorujących na tę chorobę. Prowadząca zwróciła uwagę na dużą ilość leków spożywaną w ciągu dnia i konieczność ciągłej rehabilitacji. Zachęciła też uczniów do wzięcia udziału w doświadczeniu. Przez 60 sekund uczniowie zatykając nos i oddychając przez słomkę, mogli przekonać się jak każdego dnia oddychają chorujący na mukowiscydozę.
Na zakończenie uczniowie wzięli udział w Quiz’ie podsumowującym wiedzę na temat choroby.
21 lutego w naszej szkole odbył się międzyszkolny konkurs recytatorski pn. „Niepoetyckie spotkania z twórczością Henryka Sienkiewicza”.
Wzięło w nim udział osiemnaścioro przedstawicieli trzech szkół: SP w Łowinku, SP w Niewieścinie i SP w Pruszczu.
Cele konkursu były następujące:
- wzbogacenie wiedzy o życiu i twórczości Laureata Nagrody Nobla – Henryka Sienkiewicza,
- rozwijanie umiejętności prezentacji wyników swojej pracy,
- odkrywanie talentów recytatorskich,
- integracja uczniów ze szkół gminy Pruszcz.
Uczniowie przedstawili wybrane dialogi z powieści historycznej „Krzyżacy”. Wszyscy zaprezentowali wysoki poziom przygotowania do konkursu. Dokonali interesującej interpretacji tekstów, zachowując archaizację języka i wykorzystując odpowiednio dobrane, liczne rekwizyty i kostiumy.
Każdy z uczestników otrzymał dyplom i mały upominek, a zwycięzcy - nagrody książkowe.
Pierwsze miejsce zajęły dziewczynki z Łowinka: Zuzanna Serafin i Anna Partyka, drugie – z Pruszcza: Zuzanna Wlaźlak i Justyna Lamparska, trzecie – z Niewieścina: Marta Sznajdrowska i Agnieszka Lewandowska, a czwarte również nasze reprezentantki Zuzanna Dąbrowska i Nadia Pieczka.
Gratulujemy zwycięzcom i serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom za udział w naszym konkursie.
więcej zdjęć w fotogalerii...
W czwartek 21 lutego gościliśmy KAPELĘ
KOCIEWSKĄ "BURCZYBAS".
Obrzędy, kultura ludowa, folklor to terminy, które w epoce smartfonów i tabletów, często kojarzą się z czymś zapomnianym lub niemodnym.
Postanowiliśmy więc zaprosić do naszej szkoły Kapelę Kociewską BURCZYBAS, która przekonała, że warto przybliżyć regionalne tradycje, zapoznać odbiorców z tym, co wprawdzie dawno minęło, ale wiąże się ze wspomnieniami z dzieciństwa.
Uczniowie poznali instrumenty m.in. diabelskie skrzypce, burczybas i ich brzmienie. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w koncercie. Śpiewali piosenki oraz uczyli się grać na poszczególnych instrumentach.
https://www.facebook.com/100013276385491/videos/628118674307340/
Każdy nauczyciel powinien być przeszkolony w zakresie udzielania pierwszej pomocy tak, aby w razie wypadku wyeliminować czynniki zagrażające życiu dziecka przed dotarciem fachowej pomocy medycznej, dlatego
19 i 20 lutego nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej brali udział w szkoleniu z pierwszej pomocy, prowadzonym przez ratowników medycznych SZKOLMED.
Celem szkolenia było zdobycie przez nauczycieli i pracowników szkoły wiedzy i umiejętności praktycznych, pozwalających na udzielenie pierwszej pomocy w najczęściej spotykanych stanach zagrożenia życia dzieci i dorosłych.
Czas szkolenia, mimo kilku godzin, upłynął wszystkim bardzo szybko i przyjemnie. Szkolenie było prowadzone w sposób dynamiczny, a wszystkie zagadnienia omówione zostały szczegółowo i w zrozumiały dla uczestników sposób. Zajęcia praktyczne m.in. z wykorzystaniem fantomów treningowych oraz zabezpieczanie ran i krwotoków spełniły wszystkie nasze oczekiwania w zakresie pierwszej pomocy.
Dzięki szkoleniu z pierwszej pomocy, możemy poczuć sie bezpieczniej podczas swojej codziennej pracy!
wiecej zdjęć w fotogalerii:)
W zakładce REKRUTACJA można pobrać zestaw dokumentów potrzebnych do złożenia wniosku o przyjęcie do szkoły.
Dokumenty można pobrać również w sekretariacie lub u wychowawcy klasy zerowej.
Dyrektorzy, nauczyciele szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Pruszcz.
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastyczno - poetyckim, grafiki komputerowej i
fotograficznym pod hasłem:
„WOLNOŚĆ KOCHAM I ROZUMIEM”
Cele konkursu:
prezentacja możliwości twórczych dzieci;
zachęcenie uczniów do rozwijania pasji plastycznych, graficznych , poetyckich i fotograficznych kształtowania własnego indywidualnego warsztatu tworzenia, pisania i rozwijania dziecięcej wrażliwości poprzez wyrażanie swoich myśli, uczuć i refleksji za pomocą różnych środków wyrazu.
Uczestnicy konkursu:
do konkursu zapraszamy uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych
i klas III gimnazjów z terenu gminy Pruszcz.
Warunki uczestnictwa w konkursie plastycznym:
każdy uczestnik może zgłosić do konkursu tylko jedną pracę formatu A3, wykonaną dowolną techniką plastyczną,
prace zbiorowe nie będą brane pod uwagę;
prace nie powinny być zrolowane;
prace prosimy dostarczyć w wyznaczonym terminie do sekretariatu Szkoły Podstawowej w Pruszczu.
Warunki uczestnictwa w konkursie twórczości poetyckiej:
każdy uczestnik może zgłosić do konkursu tylko jeden tekst poetycki, do napisania którego inspiracją będzie temat:
„Wolność kocham i rozumiem",
utwór powinien składać się z min. 10 wersów;
wiersz należy nadesłać w wyznaczonym terminie na adres: konkurs2019@o2.pl
Warunki uczestnictwa w konkursie grafiki komputerowej :
każdy uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę, samodzielnie wykonaną, wcześniej niepublikowaną, bez użycia gotowych clipartów i zapisaną w formacie JPG;
grafikę należy przesłać w wyznaczonym terminie na adres: konkurs2019@o2.pl
Warunki uczestnictwa w konkursie fotograficznym
każdy uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę, samodzielnie wykonane zdjęcie, wcześniej niepublikowane,
wielkość zdjęcia 15x21,
wywołane zdjęcie prosimy dostarczyć w wyznaczonym terminie do sekretariatu Szkoły Podstawowej w Pruszczu.
UWAGA!
Uczestnik konkursu może wziąć udział we wszystkich formach konkursu: plastycznym, twórczości poetyckiej, grafiki komputerowej i fotograficznej.
Rozdanie nagród laureatom przewidziane jest na maj 2019r., o dokładnym terminie uroczystości poinformujemy opiekunów laureatów telefonicznie.
Każda praca powinna być czytelnie opisana na odwrocie według wzoru:
- imię i nazwisko autora,
- wiek,
- adres szkoły,
- nazwisko i imię nauczyciela opiekuna, telefon kontaktowy.
Ocenie podlegać będą:
- kreatywność i pomysł,
- walory estetyczne,
- ogólny wyraz artystyczny.
Terminarz konkursu:
- termin nadsyłania / składania prac mija 15 marca 2019r.,
- wystawa prac i rozdanie nagród laureatom odbędzie się w maju 2019r.
Uwagi końcowe:
- zgłoszenie prac do konkursu jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu konkursu,
- zgłoszenie prac do konkursu jest równoznaczne z przekazaniem praw autorskich do nich na rzecz organizatora, o których mowa w art.50 ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawach autorskich i prawach pokrewnych (Dz.U. Z 1994r., Nr 24, poz. 83) oraz do publikacji w wydawnictwach wszelkiego typu oraz w Internecie,
- utwór nadesłany na konkurs musi stanowić od początku do końca oryginalną twórczość uczestnika konkursu, nie może być obciążony prawami ustanowionymi na rzecz osób trzecich,
- nadesłane prace zostaną ocenione przez niezależne jury,
- prace nadesłane na konkurs nie będą zwracane autorom,
- w sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem decyduje Organizator.
Dyrektor: mgr Anna Belt
Organizatorzy:
mgr Magdalena Lenz
mgr Beata Nowak
mgr Adam Nowak
mgr Justyna Filipowska
GOKSiR w Pruszczu
Od 4 lutego braliśmy udział w DBI 2019 pod hasłem:
„Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”
Celem było propagowanie działań na rzecz szacunku dla użytkowników Internetu oraz bezpiecznego korzystania z zasobów internetowych.
Odbywały się lekcje poświęcone m.in. cyberprzemocy, jej konsekwencjom oraz bezpieczeństwu w sieci. Ponadto uczniowie oglądali filmy, wykonywali plakaty oraz prezentacje multimedialne na temat zagrożeń w sieci. Uczniowie poznawali zasady netykiety oraz układali hasła antyhejtowe.
Od 11 lutego tydzień nauki w naszej szkole upłynął w kolorach czerwieni i atmosferze koleżeństwa i przyjaźni. ❤️❤️❤️❤️
A wszystko to z okazji Walentynek, przypadających na czwartek 14 lutego. Jak co roku, Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. 💌💌💌💌
Na korytarzu została ustawiona czerwona skrzynka, do której uczniowie wrzucali swoje kartki i serduszka, wyrażając w ten sposób swoje sympatie. Następnie walentynkowe amorki odpowiednio posegregowaną pocztę rozdały 14 lutego wszystkim adresatom.
W środę 13 lutego zorganizowana została dyskoteka walentynkowa ❤️z konkursami.
Frekwencja była ogromna a wszyscy super się bawili.
Powered by aSc EduPage